Ruduo – geriausias laikas pasirūpinti savo grožiu

Vasara – saulės vonių, įdegio, ilgų vakarėlių, kepsnių, maudynių laikas. Pats nerūpestingiausias laikas metuose, kai esame sau gražūs tokie, kokie esame. Kai džiugina ryškus įdegis, nerūpestingą šukuoseną galime paslėpti po kepure nuo saulės, o neparyškintas akis – po saulės akiniais. Sugrįžus į darbus situacija keičiasi. Matome atidesnius kolegų, klientų žvilgsnius, kurie pastebi visus mūsų per vasarą „susirinktus“ netobulumus. Kyla didesnis noras atrodyti nepriekaištingai. Nepaisant gerų norų, rudenį dažnai pastebime gerokai išsausėjusią veido odą, saulės, vėjo ir maudynių pažeistus plaukus. Visgi rudens pradžia – tai būtent tas metas, kai galime maksimaliai savimi pasirūpinti ir ištaisyti grožiui padarytą žalą.

PC „Savas“ – daugybė grožiu besirūpinančių parduotuvių

PC „Savas“ yra didžiulė ir spalvinga puokštė lankytojų grožiu besirūpinančių parduotuvių: „Douglas“, „Eurokos“, „Drogas“, „Cascada“, „Juara“, „Vitrina Pro“, „Rimi“, kirpykla „MashUp“, kosmetika prekiauja ir dvi čia įsikūrusios vaistinės. Pirkinių centre „Savas“ dirba puikūs konsultantai. Jeigu nėra didelių odos problemų, pažeidimų ar ligų, dėl ko reikėtų kreiptis į gydytojus, tai PC „Savas“ parduotuvių personalas patars kaip profesionalūs kosmetologai. Pasirūpins pačia tinkamiausia kiekvienam atvejui odos, plaukų priežiūra.

Ką pataria kosmetikos specialistai

Pasak pirkinių centre „Savas“ įsikūrusių parduotuvių produktų konsultantų, po vasaros daug pastovių lankytojų sugrįžta su saulės perdeginta, išsausėjusia veido oda. Tokiai odai reikia specialios priežiūros.
Veido odos drėkinimui ekologiškos ir natūralios kosmetikos ekspertai UAB “Juara” pataria naudoti NOVEXPERT hialurono linijos veido priežiūros priemones. Tai serumai, kremai, kaukės, tonizuoja-moji dulksna. Šiais produktais odą drėkinti reikėtų bent du kartus per dieną. Pasak „Juara“ specialis-tų, veido valymui reikėtų rinktis švelnius produktus – nenaudoti agresyvių valiklių, kurie gali pažeisti odos barjerą. Geriausia rinktis tuos, kurie savo sudėtyje neturi alkoholio ir kvapiųjų medžiagų. „Šiuo metų laiku odą palepinti reikėtų serumais ir kaukėmis, kurie suteiks papildomą drėgmę ir gaivumą. Kad oda atsigautų greičiau ir drėkinamosios priemonės geriau prasiskverbtų į odą, būtinas odos švei-timas. Tam tiktų švelnus šveitiklis su magniu Novexpert Velvety scrub Hydro-Biotic. Vasaros “do-vanėlė” – pigmentinės dėmės. Novexpert siūlo šviesinamąjį serumą su žaliosios arbatos polifeno-liais. Jis apsaugo nuo tamsių dėmių atsiradimo ir šviesina jas. Naudokite antioksidantus. Jie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais, kuriuos sukelia UV spinduliai ir aplinkos teršalai. Produktuose ieš-kokite tokių ingredientų kaip vitaminas E, žaliosios arbatos ekstraktas. Neužmirškite odos aplink akis. Naudokite specialų akių kremą, kuris drėkintų odą bei mažintų patinimą ar smulkias raukšle-les“,- sako parduotuvės „Juara“ vadovė Sonata Jankauskienė. Kitų parduotuvių grožio specialistai primena, kad odos priežiūra susideda ne tik iš kosmetikos priemonių, bet ir iš sveikos gyvensenos bei mitybos. Pasak jų, vertėtų gerti pakankamai vandens, valgyti subalansuotą maistą, turintį antioksi-dantų, miegoti ne mažiau nei 8 valandas per dieną. Prausiantis vengti pernelyg karšto vandens bei pasirūpinti namų drėkinimu. Na, o kraujotakai ir limfotakai suaktyvinti bent kartą per mėnesį vertėtų pasimėgauti veido masažu.

Kaip pasirūpinti plaukais

Kitas mus puošiantis grožio elementas – plaukai. Nors atrodo, kad buvimas gamtoje, saulė ir maudy-nės turėtų juos sustiprinti, paversti sveikais ir žvilgančiais, tačiau dažniausiai taip nėra. Visgi saulė, baseinų ir jūros vanduo juos gerokai išsausina, išblukina spalvą. Taip pat jie atauga nelygiai, galiukai ima šakotis. Kaip jais pasirūpinti, kad ir vėl taptų mūsų puošmena, pataria „Mashup“ salono vadovė, plaukų meistrė bei plaukų priežiūros produktų ekspertė Dijana Kavaliauskienė. „Pirmiausia, po vasa-ros reikėtų apsilankyti kirpykloje – pakirpti išsišakojusius galiukus, atnaujinti plaukų spalvą su itin plaukus ir galvos odą saugančiais, beamoniakiais ICON plaukų dažais, pasimėgauti švelniu galvos masažu, naudojant galvos odos mikropylingą, plaukus atstatyti specialiai „Mashup“ salono meistrų parinktomis procedūromis“, – sako D.Kavaliauskienė. „Jeigu galvą plaunate dažnai, pasirinkite itin švelnų šampūną. Šiuo atveju galėčiau rekomenduoti Kevin Murphy liniją, skirtą sausiems ir pažeis-tiems plaukams. Galvą stenkitės plauti šiltu arba vėsiu vandeniu. Nenaudokite karšto, kad išvengtu-mėte papildomo išsausėjimo bei galvos odos pleiskanojimo. Plaukus dažykite tik kokybiškais dažais, kurie turtingi pigmentacija ir yra be amoniako. Tokiu atveju sveiki liks ne tik plaukai, bet ir galvos oda. Viskas, ką dedame ant odos, per odą patenka ir į mūsų kraują. Po plaukų plovimo būtinai nau-dokite kondicionierių arba plaukų kaukę, kuri gali būti ir paliekama, t.y. nenuplaunama, kad išlaiky-tumėte drėgmės balansą. Naudokite švelnų, plaukų nepešantį šepetį. Šukuokite tik sausus plaukus, nes šlapi plaukai – labiausiai pažeidžiami. Jei naudojate plaukų džiovintuvą, nustatykite šiltą arba šaltą oro srautą. Venkite karšto oro, kuris gali išdžiovinti plaukus. Jeigu yra galimybė, geriausia leisti plaukams džiūti natūraliai. Tačiau miegoti eikite sausais plaukais. Venkite pernelyg dažno plaukų plovimo. Plaukų priežiūrai naudokite produktus su keratinu ir įvairiais aliejais, tokiais kaip argano, makadamijų. Jie sustiprins plaukus, suteiks žvilgesio ir padės jiems atsigauti. Plaukai gražūs tuomet, kai jie yra sveiki, lankstūs ir žvilgūs. Be visų naudojamų priemonių, gerkite pakankamai vandens, kad išlaikytumėte hidrataciją iš vidaus. Pasirūpinkite vitaminais ir mineralais, kurie taip pat pagerins plaukų būklę“,- pataria Dijana.

Dažniausiai norime būti gražūs be pastangų. Na, galime save įtikinti, kad grožis sklinda iš vidaus. Ir tai tiesa. Tačiau žmogus vis tik yra ne tik gražios mintys ir išlavintas protas, bet ir kūnas. Norime būti gražūs – turime skirti laiko bei pastangų ir kūno puoselėjimui. Svarbu niekur neperlenkti lazdos ir pasitikėti patarimais tų, kurie išmano savo darbą.