Ta užburianti namų trauka rudenį

Atvėsus orams ir trumpėjant dienai, vis daugiau laisvo laiko leidžiame namuose. Šiuo metų laiku kaip niekada norisi šilumos, jaukumo ir komforto. Rudenį stengiamės skirti mūsų namams ypatingą dėmesį – labiau nei bet kada.

Namų jaukumo kūrimas

Atėjus rudeniui, smagu pasivaikščioti ir po prekybos centrą – paieškoti šilto naminio megztuko ir patogių kelnių, naujos pastelinių spalvų lovos pagalvėlės, naujų indų, kvepiančių žvakių… Iš tiesų, šis laikotarpis gali atnešti daug ramybės ir pasitenkinimo jausmo, kūrybos bei naujų malonių pojūčių.
Užėjus į „Pepco“ parduotuvę, akį patraukia begalė interjero jaukumui kurti skirtų prekių: užtiesaliukai, staltiesės, vazonėliai, krepšeliai, šviestuvai… Galima būtų vardinti ir vardinti. Labai didelis privalumas tame, kad turint nedidelį biudžetą prekių galima prisirinkti ohoho kiek. Užmetus akį į kainas, galima maloniai nustebti. Pagalvėlė… 4 eurai. Šiltas minkštas pledas – 12 eurų. Staltiesė – 7 eurai. Vazonėlis – 2,5 euro… Mintys jau suka kūrybinius filmukus, kaip visa tai atrodys namuose… Kas dar džiugina – į parduotuvę jau sugužėjo ir kalėdinės prekės bei kalėdiniai papuošimai. Dar keletas savaičių ir namai pakvips mandarinais, vanile ir tuo ypatingu eglės kvapu… Juos papuoš mirgančios girliandos ir smagūs kalėdiniai daikčiukai.
Parduotuvė „Gerduva“ šį rudenį pasitinka su nauja indų kolekcija. Valgyti iš gražių kokybiškų indų – tikras malonumas. Porcelianinės pietų lėkštės, nuostabaus grožio taurės ir stiklinės. O kas gi neturi to vienintelio mėgstamiausio kavos ar arbatos puodelio? Galbūt šį rudenį vertėtų atrasti naują?… Tą vienintelį ir labai mylimą? „Gerduvoje“ galima rasti ir itin kokybiškų namų švaros bei jaukumo prekių – pledai, kilimėliai, Leifheit namų švarinimo priemonių kolekcija, kuriai šiuo metu – išskirtinės nuolaidos. Taip pat purūs ir kokybiški rankšluosčiai, į kuriuos taip malonu įsisukti po šiltos vonios ar dušo.
Gerosioms namų sieloms – augintiniams – „Kika“ paruošti guoliukai ir daugybė žaislų. Tas rudens ilgo snaudimo laikas svarbus ir jiems – kad likę vieni namuose jaustųsi komfortiškai ir šiltai.

Švarūs, kvepiantys namai – jaukūs namai

Jaukumo namams suteikia ir išskirtiniai malonūs kvapai. Jie taip pat turi didelės įtakos mūsų nuotaikai. Kai kurie kvapai, tokie kaip levandų, ramunėlių, turi raminantį poveikį. Šie kvapai gali sumažinti stresą ir padėti atsipalaiduoti po sunkios ar stresinės darbo dienos. Mandarinų ir apelsinų kvapas pakelia nuotaiką, pažadina norą veikti, kurti, gyventi. Cinamonas ir vanilė asocijuojasi su šiluma ir jaukumu. Citrinos, mėtos kvapų naudojimas suteiks energijos ir gaivumo. Kvapai taip pat yra galingi atminties stimuliatoriai ir gali atgaivinti prisiminimus bei emocijas. Ypač kai kvapai siejami su praeities išgyventais maloniais įvykiais ar patirtimis. Kur ieškoti namų kvapų? Parduotuvėse „Kika“, „Gerduva“, „Juara“, „Eurokos“, „Drogas“, „Rimi“ bei kitose galima surasti kvapiąsias žvakes, aliejus ar smilkalus – belieka išsirinkti savo mėgstamą kvapą.
Labai svarbu ir švaros bei gaivos kvapas namuose. Tikrų namų švarinimo pagalbininkų galima surasti parduotuvėse „Gerduva“ ir „Rimi“ – šluostės, valymo šluotos, valymo priemonės… Švarūs namai sukuria labai malonius jausmus. Tai – svarbiausias dalykas jaukumo kūrime.

Svarbu ir tai, kas arčiausiai kūno

Labai svarbu ir kaip mes jaučiamės savo namuose. Gražūs, švarūs, tvarkingi, kvepiantys namai suteikia laimės ir komforto jausmą. Tačiau labai svarbu ir tai, kas yra arčiausiai mūsų kūno – ar jaučiamės sušildyti, laisvi, maloniai liečiami – tai yra mūsų namų rudeniniai drabužiai. Šiuo metu labai malonu įsisukti į šiltą vilnonį megztuką ar pledą. Jaukios naminių drabužių kolekcijos galima būtų pasidairyti parduotuvėje „Takko Fashion“.

Rudeniniai užsiėmimai namuose

Atėjus rudeniui, daugiau laiko skiriame ramiam poilsiui ir savo mėgstamoms namų veikloms – knygoms, filmams, darbui kompiuteriu, stalo žaidimams. Ypač knygų skaitymas gali tapti puikiu laisvalaikio praleidimo būdu. Kokias gi knygas patartų rinktis knygynas „Vaga“? Pirmiausia turbūt tas, kuriose veiksmas vyksta rudenį arba kurios aprašo rudens gamtos grožį. Tai romanai, poezija, ar netgi kelionių aprašymai. Tos, kurios sukelia geras, šiltas emocijas, suteikia komforto ir įsitraukimo jausmą. Klasikinę literatūrą, istorinius romanus, biografijas. Jeigu norisi paslaptingumo ir nuotykių išgyvenimo jausmo – trilerius, detektyvus, fantastines knygas. Taip pat mokslinę literatūrą, filosofines knygas, leidžiančias gilintis į minčių gilumą ir svarbius egzistencinius klausimus. Puikiai rudeniui tiks ir kulinarinės bei saviugdos knygos. Juk rudenį daugelis turi norą eksperimentuoti virtuvėje. Kulinarijos knygos gali suteikti įkvėpimo kurti naujus patiekalus ir jais palepinti šeimą bei draugus.

Rudenį ieškome jaukumo ir šilumos. Kvapai, apšvietimas, minkšta ir šilta tekstilė bei dekoras gali padėti sukurti šio sezono atmosferą. Tai puikus metas atnaujinti savo gyvenamąją erdvę ir pasirūpinti, kad ji būtų jaukesnė, šiltesnė, kvapnesnė. Namų interjeras – tai mūsų asmenybės atspindys. Pasikeitus mūsų nuotaikoms, keičiasi ir jis. Ir atvirkščiai.