Vintažiniai ar garsių prekės ženklų rūbai – visiškai nemokamai?

Tikrai taip. Ir tai ne koks nors pavėlavęs balandžio 1-osios pokštas. Tačiau ar žinote, kur tokių ieškoti?

Vis labiau įsibėgėjantis pavasaris dažną moterį skatina iš esmės peržiūrėti savo spintos turinį. Ir tuomet pasigirsta ta lemtingoji frazė… „Neturiu kuo apsirengti“. Sezoninis garderobo atnaujinimas gali būti absoliučiai nebrangus, o nuo šiandien – net ir visiškai nemokamas, jei apsvarstysite idėją įsigyti kažkieno jau dėvėtą, tačiau vis dar aukštos kokybės rūbą. Taip galima įsigyti itin originalių, vintažinių ar net savo istoriją turinčių garsių, o taip pat ir mažiau žinomų, bet originalių prekių ženklų daiktų.

Šitaip atnaujinti savo drabužių spintą siūlo specialios komiso principu veikiančios parduotuvės „META tvarios mados namai“, kuriose parduodami žmonių atnešti, tačiau dar puikios kokybės ir tinkami dėvėti rūbai. Kai kada, kaip save nepiktai pašiepia atneštų drabužių šeimininkai, rūbai būna „susitraukę“ arba „padidėję“ – viskas priklauso nuo asmeninio svorio pokyčių.

Šiandien šiose parduotuvėse startuoja neįtikėtina akcija – „Surask specialiai pažymėtą prekę ir pasiimk ją visiškai nemokamai“. „Ir mes nejuokaujame, – sako „META tvarių mados namų“ įkūrėja Asta Burneckienė. – Akcija turi tik vieną sąlygą – per dieną vienas klientas gali pasiimti tik vieną rūbą nemokamai. Nemokamų prekių kiekvienoje parduotuvėje kasdien bus iki 20 vienetų“. Anot pašnekovės, jų siekis, kad kokybiški, tačiau kažkam nebetinkantys drabužiai: suknelės, palaidinės, striukės ar kelnės, taip pat rankinės, batai turėtų šansą antram gyvenimui. „Norime, kad būtų kuo mažiau greitosios mados bei greito vartojimo, tad moteris skatiname vartoti tvariai“, – priduria A. Burneckienė.

Paskutiniu metu dėvėtų drabužių rinka, anot A. Burneckienės, išgyvena savotišką pakilimą. Jos teigimu, kiekviename mieste galima rasti parduotuvių, kuriuose prekiaujama dėvėtais rūbais, avalyne, kitokiais daiktais. Yra organizuojama net specialių dėvėtų drabužių ar daiktų mugių, į kurias būtina įsigyti bilietus o drabužius jose galima pirkti… kilogramais, prieš tai atstovėjus netrumpoje laukiančiųjų eilėje. „Tikra laimė, jei taip apsiperkant pavyksta rasti išties vertingą rūbą. Neišblukusį, neištampytą, nenutrintą. Mat į tradicines dėvėtų drabužių parduotuves bei dėvėtų rūbų muges prekės vežamos tonomis ir maišais. Tokiose mugėse kilogramas rūbų kainuoja net ir po 45 eurus, tuo tarpu perkant META parduotuvėse, kurias moterys vadina „gyvu Vintedu“, be jokių bilietų daiktų galima nusipirkti ir dvigubai pigiau. Ir drabužių tikrai nereikia pirkti kilogramais. Į mūsų parduotuves atnešami kokybiški daiktai, kuriuos kruopščiai patikriname ir parduodame komiso principu. Tvarumą suvokiame ne tik mažesnį vartojimą, bet tuo pačiu ir mažesnes išlaidas, kas šiandieninėje ekonominėje situacijoje yra itin svarbu. Juk kiekvienam apsiperkant norisi išleisti kuo mažiau ir tai normalu. Šiuo tikslu daiktus parduodame pigiai, nekeliame kainų, taip pat turime ir specialią lojalumo sistemą, kurią taikant, patikusį drabužį galima įsigyti net iki 10 kartų pigiau“, – tvirtina A. Burneckienė.

„META tvarios mados namų“ parduotuvę rasite pirkinių centre “Savas”, priešais “Rimi” kasas. Jos taip pat veikia Klaipėdoje, Vilniuje ir Kretingoje.